fbpx
Technologie aparaty suchowe

ChannelFree

ChannelFree™ jest opracowanym przez Bernafon, unikalnym systemem przetwarzania mowy, precyzyjnie optymalizującym wzmocnienie aparatu aż 20 000 razy na sekundę. ChannelFree™ zapewnia wysoką precyzję wzmocnienia oraz kapitalną jakość i naturalność dźwięku.

Przetwarzanie sygnału w ChannelFree™
Nadrzędną funkcją każdego aparatu słuchowego jest zapewnienie satysfakcjonującej zrozumiałości mowy. Priorytetem olbrzymiej większości Użytkowników aparatów słuchowych jest rozumienie mowy, a nie tylko jej słyszenie. Intensywność dźwięków mowy zmienia się bardzo szybko w czasie. Aby zapewnić wysoką zrozumiałość mowy aparat powinien w sposób ciągły wyznaczać poziom wzmocnienia poszczególnych głosek oraz nieprzerwanie je modyfikować. Mowę potoczną można rozłożyć na zdania, zdania na wyizolowane wyrazy, wyrazy na sylaby oraz fonemy (głoski). To właśnie w obrębie fonemów mowa zmienia się bardzo szybko – system przetwarzania dźwięku w aparacie słuchowym musi mieć zdolność do podążania za szybkimi zmianami struktury mowy oraz odpowiedniego reagowania na nie.

Tradycyjne wielokanałowe aparaty są o wiele wolniejsze i działają “w obrębie” sylab, a nie fonemów. Poziomy sylab zmieniają się rzadziej i wolniej w czasie niż fonemów stąd aparaty te w dużo mniejszym stopniu optymalizują wzmocnienie krótkich segmentów mowy. W odróżnieniu od powszechnie przyjętych rozwiązań, ChannelFree™ bezproblemowo analizuje i przetwarza głoski. Dźwięk przetwarzany jest jako całość, a wzmocnienie sygnału optymalizowane jest nawet 20.000 razy na sekundę. Dzięki fenomenalnej precyzji czasowej aparat analizuje poziomy nawet najkrótszych części sygnału oraz natychmiastowo “aplikuje” odpowiednie wzmocnienie. Innymi słowy – każda, nawet “najdrobniejsza” część sygnału jest precyzyjnie wzmocniona. Istotą ChannelFree™ jest równorzędne traktowanie każdego segmentu dźwięku, co gwarantuje krystalicznie czystą jakość sygnału oraz najwyższą zrozumiałość mowy.

Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara, Inizia

> ChannelFree
> ARS Plus
> ARH Plus

> Redukcja Hałasów Transjentowych
> Speech Cue Priority
> Frequency Composition

> i-VC
> Komfort w samolocie
> Programy „Muzyka na żywo” i „Kino”